Yukarı Çık

Web Tasarım

Web Tasarım Nedir ?

Web tasarım 21. Yüzyılın ve teknoloji çağının en büyük gelişmelerinden biri olan internetin görsel yüzüne verilen addır. İnternet siteleri kullanıcılarına iyi birer arayüz sunarak daha fazla ilgi çekmeyi planlamaktadırlar. Bu yüzden tüm internet sitelerinin grafikerler tarafından tasarlanmış ve insanların ilgisini çekecek şekilde tasarımlar ile yapılması gerekmektedir. Burada devreye Web tasarım girmektedir.

Web tasarım ile birlikte insanlar sitelerde hiç yapacak işleri olmasa dahi görsellik ve eğlence için saatlerini harcayabilmektedirler. İnsanların ilgisini çekmek için ve web tasarımınızı yaptırmak için bizi tercih etmeniz yeterli olacaktır. Bir internet sitesi ile ürününüzün, markanızın ve firmanızın reklamını en basit şekilde ve çok daha ucuza yapabilirsiniz. Bu sayede çok ucuz fiyatlara ve çok daha kısa süreler içerisinde tanıtmak istediğiniz şeyi tanıtmış olursunuz.

Web tasarımında diğer önemli olay bu sitelerin reklamlarının iyi şekilde yapılabilmesi için sitelerin arama motorlarına uygun olarak tasarlanması ve siteye ziyaretçi çekecek şekilde tasarlanması olacaktır. Web tasarımda rekabet son derece büyüktür ve piyasa giderek büyümektedir. İnternet kullanıcıları bu tür internet sitelerini arama motorlarından arayarak ve ihtiyaç duydukları anahtar kelimeleri arayarak ulaşmaktadırlar. İşte bu yüzden sitelerinizi bu tür arama motorlarında yükseltmek için, (kısaca seo) tasarımlarını en iyi şekilde optimize eden insanlar ile çalışmanız ve kaliteli işler yaptırmanız önerilmektedir. Web tasarım içerik, görsel dizayn ve tüm bunların entegrasyonu ile oluşmaktadır.

BAŞARILI WEB TASARIMLARINDA OLMASI GEREKENLER

 • Web tasarımında sade olunması ve konunun en basit şekilde aktarılması çok önemlidir.
 • Web tasarımındaki sadelik verilmek istenen mesajın kullanıcıya en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.
 • Web tasarımlarında komplike şekilde iç içe geçmiş renklerden kaçınılmalıdır, dikkat çekici renklerin bir arada oluşturduğu bir renk tablosu kullanılmalıdır.
 • Web site tasarımlarında görsellik her ne kadar önemli olsa da kullanıcı sitenin arayüzünü hiç yabancılık duymadan kullanabilmesi gerekmektedir.
 • Web sitelerinde siteniz üzerinde açılan ek yazılımları kullanmak sakıncalıdır. Bu yazılımlar tarayıcılar tarafından zararlı görünüp onay alınması gerektiğinden kullanıcı tarafında bir şüphe oluşturmakta ve ziyaretçi sayınızı düşürmektedir.
 • Web site tasarımlarında her insanın anlayacağı ve en kısa yoldan istediğine ulaşacağı bir içerik ve dil kullanılmalıdır.
 • Web sitesinin tasarımı o sitenin anlatmak istediği şeye uygun olarak yapılmalı ve konu ile bütünleştirilmelidir.
 • İçeriğin kullanıcıların en iyi şekilde işlerine yaramasını ve etkileşimli olmasını sağlayan web siteleri her zaman daha fazla ilgi görmüştür.

Özetle Başarılı Bir Web Tasarımı

 • Kişilerin ve kurumların siteleri kurma amaçlarına göre tasarım yapılmaktadır.
 • Web tasarımı yapılan site çok kolay ve kullanışlı olmalıdır.
 • Web sitesini ziyaret edenlerin kısa sürede istediklerine ulaşması sağlanmalıdır.
 • Web siteleri arama motorlarına uygun şekilde tasarlanmalıdır.
Web tasarım firması : www.icebluetasarim.com
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 5,00 - 5)