Yukarı Çık

Tüp Bebek

Tüp bebek ve tüp bebek merkezi konularında sizlere oldukça faydalı tedavi yöntemlerine ait bilgiler vermeyi amaçlayan makale.

Tıp’ın gelişmesi her geçen gün bir sevindirici haber olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son 10 yıldır ise, en mucizevi tedavi olarak tüp bebek tedavisi karşımıza çıktı. Bebek hasreti çeken çiftlerin umut kaynağı olan tedavi, ülkemizde de uzun yıllardır uygulanıyor. Eskisi kadar pahalı olmayan tedavi, birçok aileyi bebek sahibi yapıyor. Peki, bu tedavi yöntemini kullananlar nelere dikkat etmeli?

Öncelikle tüp bebek tedavisinin yaklaşık 1 ay sürdüğünü hatırlatalım. Ancak doktor ve hastalar sadece tedavinin uygulandığı süre değil, doğum gerçekleşene kadar önem ve titizlik göstermek zorunda. Bunlardan en temel olan önlemler ise şöyle;

Öncelikle tedavinin uygulanacağı tüp bebek merkezi hastanenin ve doktorun iyi referanslara sahip olması gerekmektedir. Hastalar tedavi ve hamilelikleri boyunca kesinlikle sigara ve alkolden uzak durmalılar. Bu süreç boyunca, bir ilaç kullanmaları gerektiğinde mutlaka tüp bebek tedavisi uygulayan doktorlarına danışmalılar.

Çünkü bu tedavi boyunca, birçok ilaç tedaviyi olumsuz yönde etkileyebiliyor. Hastalar tedavi ve gebelik boyunca egzersizlere ve spor faaliyetlerine ara vermelidirler. Tedavi boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir.

Tedavi ve gebelik boyunca düzenli ve sağlıklı beslenmek gerekmektedir. Tüp bebek tedavisinde hastalara özel bir diyet uygulanmamaktadır.

Ancak tedavinin başarısını arttırmak amaçlı bazı yiyecek ve içecekleri fazlaca tüketmek gerekir. Kadınların bu tedavi boyunca özellikle stresten uzak durması gerekmektedir. Zira stres ve sıkıntı tedavinin sonuç vermemesiyle sonuçlanabilir.

Erkek hastanın sperm vereceği günden en az 3 öncesinden itibaren ilişkiye girmemiş olması gerekmektedir. Zira bu sperm kalitesini düşüreceğinden, tedavi sürecinde sıkıntı yaratabilir.

Doktorunuzun size verdiği bu tedavi ile ilgili ilaçları, özen göstererek kullanmalısınız.

Embriyo transferinden sonra, mutlaka dinlenmek gerekmektedir.

Uzun mesafeli yolculuklar yapmak, ağır işler yapmak kesinlikle önerilmez. Transferden sonra; sauna, hamam ve buhar odaları gibi yoğun sıcaklığa sahip olan ortamlardan muhakkak uzak durulmalı.

Bir sonraki detaylı makalemiz de tüp bebek merkezleri, tüp bebek maliyeti, tüp bebek yumusta toplama ve tüp bebekle hamile kalanlar konuları işlenecektir.

[info]Seo Ekibi firmamız tüp bebek ve buna yakın kelimelerde arama motoru optimizasyon çalışmaları yaparak sitenizi google ilk sayfaya taşımaktadır.[/info]
, , , , , , , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 1,00 - 5)