Yukarı Çık

Tesettür Giyim

Tesettür giyimde eskiye baktığımız zaman çok sınırlı modellerin olduğunu görmekteyiz. Günümüzde tesettürlü bayanların ihtiyaçlarına cevap veren birçok marka ve model bulunmaktadır.

Her keseye ve kesime uygun modeller üretilmektedir. Hani bir söz vardır “insan giyimiyle karşılanır fikir ve davranışlarıyla uğurlanır.” Bu yüzden nerde ne giyeceğimize dikkat etmeliyiz.

Günlük giyim daha rahat ve sade olurken, düğün -bayram gibi özel günlerde daha şık ve daha özenli giyiniriz.

Ünlü modacılarında tesettür giyime el atmasıyla birlikte tesettür giyim son yıllarda moda da adını duyurmaya başladı. Genç sitil danışmanları ve modacılarda tesettür giyime oldukça ilgi duymaktadır.

Birçok marka da bu konuda çalışma başlattı. Artık tesettür giyimde de moda renkler kullanılmakta ve çeşitli modellerde değişiklikler  yapılarak tesettüre uyarlanmaktadır.

Tesettürlü bayanlar artık istedikleri renkte , desende  , sitillerine uygun modellere rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

Tesettür giyim üzerine birçok online alış-veriş sitesi bulunmaktadır.  Bu sitelerden bayanlar istedikleri modele kolaylıkla ulaşabiliyorlar.

Tesettür giyim deyince ilk akla gelenler arasında pardösüler, elbiseler,tunikler, etekler ve eşarplar gelmektedir.

Son yıllarda bunların yanı sıra çok çeşitli pantolon modelleri , tulumlar ,ceketler, gömlekler ve bu kombinleri tamamlayan şallar tesettürlü bayanların vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır.

Tesettür giyimde artık birçok aksesuar kullanılmaktadır. Aksesuar giysiyi tamamlayan ona şıklık katan hanımların vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır.

Rengarenk kolyeler, bileklikler , broşlar ve beli saran kemerler son yıllarda oldukça tercih edilmektedir.

Tesettür giyimde öncelikle dikkat edilmesi gereken, bayanlarda el-yüz-ayak hariç tüm vücudu örtecek şekilde bol olması, ,üzerinde baskı ve desenlerin islama uygun biçimde seçilmesi gerekmektedir.

Zaten tesettüre dikkat eden bayanlar ve beyler nasıl olması gerektiği konusunda bilgi sahibidirler. Tesettürlü nasıl olunur bununla ilgili birçok kaynak ve kitap vardır.

, , , , , , , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)