Yukarı Çık

Solar Panel

Solar paneller ile ücretsiz elektrik enerjisi üretmek artık mümkün. Solar paneller güneşten gelen dalga boyutunda ki ışık enerjisini elektrik enerjisine çeviren düzenektir.

Solar paneller birden çok fotovoltatik yarı iletken olan silikon levhalardan oluşmaktadır. Levha çeşitli katmanlardan oluşmaktadır. Güneş enerjisinin belirli bir kısmını soğurlar.

Kristalin eksi ve artı uçlarında elektrik akımı olmaktadır. Güneş enerjisinin boyutuna ve güce merbut olarak fotovoltatik kristal parçalar birbirine paralel ve seri bir şekilde lehimlenmelidir.

Paneller bu sayede oluşturmaktadır.

Solar Panel kullanmanız size faydası olacaktır fakat zararı olmayacağına emin olunuz. Türkiye’de güneşin yere çarpma açısı 60 derece olarak bilinmektedir. Panellerin randımanlı olması için bu açı kullanılmalıdır.

Solar paneli sınırsız ve ücretsiz enerji olması bireylere cazip gelmektedir. Güneş olduğu her zaman elektrik üretebilir. Evin elektrik ihtiyacından bir telefonun şarjına kadar her türlü elektrik enerjisini sağlayabilmektedir.

Güneşin olmadığı zamanlarda ise depolanan güneş enerjisini kullanmak gerekmektedir.

Akü bankları bu enerjiyi depolamakla görevlidir. Bu yüzden her solar panel kullanıcısı akü banklarını tercih etmektedir. Bu ürünü sizde tercih etmelisiniz.

Solar panel sayesinde elektrik ücreti ödeme zorunluluğu ortadan kalkmıştır.

Sistemin elektrik üretmesi için bazı parçalar gerekmektedir. Bu parçalara geçmeden hatırlatalım bu ürünü profesyonel birinin yapması bizim size bir önerimdir.

Gereken malzemeler şunlardır;

1 - Solar panel üretmek için tabi ki solar panel olmadan bir sonuca bağlanılamaz. İhtiyacınıza göre kaç adet olduğu belirlemeniz gerekmektedir.

2 - Şarj regülatörleri sayesinde akülere şarj olanağı sağlayacağız.

3 -  Akü bankları solar panelden gelen enerjiyi saklamakta bize yardımcı olacaktır.  Fakat solar panelleri ihtiyacı kadar akü bankı alınmalıdır.

4 - İnvertör, akü banklarında depolanan enerjiyi bize gereken enerjiyi vermektedir.

[info] Google arama motorunda yada yandex te solar panel yazıldığında ilk sayfa veya ilk sıralarda olmak isterseniz bizi arayın.[/info]

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)