Yukarı Çık

Sitenizi Google’ye Eklemek ve Üst Sıralara Çıkmak

İnternet sitenizden gelir elde edebilmek için sitenizi Google’ye eklemek ve üst sıralara çıkmak zorundasınız. Zira internet sitelerinden para kazanabilmek için yüksek oranda bir ziyaretçi kitlesine sahip olmak durumundasınız. Yapılan araştırmalara göre internet sitelerine ziyaretçiler %90 oranda Google gibi arama motorlarından giriş yapmaktadırlar. Dolayısıyla internet sitenizin Google tarafından index alması ve bununla birlikte sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkması daha fazla ziyaretçi çekmenizi dolayısıyla da sitenizden daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır.

Neden derseniz, gene yapılan araştırmalara göre insanların çoğu bir şey aradığında karşısına çıkan arama sonuçlarında ilk sayfadaki sonuçlara bilhassa da ilk sıradaki sonucu tıklamaktadır. Dolayısıyla anahtar kelimenizde arama sonuçlarında üst sıralarda çıkarsanız eğer, daha fazla ziyaretçi alacaksınız demektir. Bu da dediğim gibi Adsense gibi reklam programlarından daha fazla gelir elde etmenize vesile olacaktır.

Peki, nasıl Google’da üst sıralarda çıkılabilir? Google’da özellikle de rekabet oranı yüksek kelimelerde üst sıralarda çıkmak oldukça zor ve sabır gerektiren bir süreçtir. Dolayısıyla bu işe başlamadan önce sabırlı olmanız gerekir. Eğer rekabet oranı çok yüksek bir anahtar kelimeye sahip internet siteniz varsa, mutlaka ve mutlaka profesyonel bir SEO uzmanından yardım almalısınız. Bunun dışında kendinizin dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise internet sitenizin kopya içerik barındırmaması, aksine tamamen özgün içeriğe sahip olmasıdır. Zira Google kopya içeriğe sahip internet sitelerini sevmez.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 - 5)