Yukarı Çık

Sitemin Google Aramalarında Üst Sıralarda Çıkmasını Nasıl Sağlarım?

Öncelikle google gibi dünya’nın en iyi arama motoru google da üst sıralara çıkmak kolay değildir. Google da üst sıralara çıkmak kendiliğinden olacak bir şey’de değildir. Google da üst sıralara çıkmak için öncelikle yazılarınız özgün olacak ve ilgi çekici olacak sitenize bir kişi daha şans eseri girse sitenizdeki bilgileri veya yazıları okumak için tekrar web sitenizi tercih etmelidir.

Sadece bu kadarla sınırlı değildir tabi ki google da üst sıralara çıkmak web siteniz doğru kodlanmış olmalı, sayfalar doğru konumlandırılmış olmalı, bağlantı yapılarınız doğru olmalı, site haritanızın doğru olması gereklidir. Web sitenizin arayüzü rahatça kullanılabilir ve google örümceklerinin rahatlıkla indexleyebileceği web sayfaları hazırlamanız öncelikleriniz arasındadır. Özgün ve kaliteli bir makale’nin yanında güncel yazılar ve taze yazılara sahip olduğunuzu arama motorlarına göstermeniz sizin hızlı ve büyük adımlarla üst sıralara çıkmanızı sağlar.

Google aramalarında üst sıralara ücretli olarak ta çıkabilirsiniz. Ücretli olarak google da üst sıralara çıkmak için “SEO” yani “Arama motoru optimasyonu” kullanabilirsiniz.

Google da sıralama algoritmasının nasıl işlediğini birçok kişi bilmediği için bazı kişiler yani SEO danışmanları bu sıralama kriterleri hakkında belirli bir süre çalışarak veya deneyler yaparak sıralamada neyin etkili olduğunu bulmaya çalışıyorlar ve edindikleri bazı bilgileri kullanarak belirli bir ücret karşılığında bu işten para kazanıyorlar. Eğer ben ücret veremem diyorsanız araştırın uzun vadeli ve zaman harcamanız gerekecektir. 50-100 TL gibi makul ücretlere yapacaklarını söyleyenlerden uzak durun o kişiler sitenizi uzun bir zaman dilimde yarardan çok zarara uğratacaklardır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)