Yukarı Çık

Sitemi Google Arama Motoruna Nasıl Eklerim?

Bir internet siteniz var ancak Google’da çıkmıyor mu? “Sitemi Google arama motoruna nasıl eklerim” diye mi soruyorsunuz? Bu yazımız tam size göre. Yeni açılan internet siteleri nasıl Google’da index alır, nasıl kaydedilir bu konularda sizlere yardım etmek için bu yazıyı hazırladık. Dikkatli bir şekilde söylediklerimizi takip ederseniz Google’ın sitenizi indexlememesi için bir sebep yok.

Öncelikle şunu belirterek işe başlayalım. Yeni açılmış bir internet sitesinin Google eklenmesi bazen günler, hatta haftalar dahi alabilir. Bu yüzden öncelikle sabırlı olmanızı öğütlemekte fayda var. Daha sonra şunu da belirtelim, internet siteniz siz hiçbir şey yapmadan da Google’a eklenecektir. Ancak bu ayları bile bulabilir. Dolayısıyla gelin isterseniz sitenizi nasıl Google’a tanıtırsınız bunlara bakalım.

Öncelikle Google Site Yöneticisi Araçlarına kaydolup oturum açalım. Oturum açtıktan sonra site ekleme menüsünden sitenizin adresini ve diğer bilgilerini girin. Daha sonra Google size FTP’nize atmanız için ufak bir html dosyası verecek. Bu dosyayı da FTP’ye atın, böylece Google sitenin sizin olduğunuza inanmış olacak. Evet, ilk adımızı tamamladık, artık Google sitemizden haberdar.

Daha sonra sitenizin bir site haritasını oluşturun. Site haritası oluşturma konusunda internette onlarca doküman mevcut. Eğer siteniz WordPress ise bunu sizin için yapacak eklentiler de bulunuyor. Daha sonra oluşturduğunuz site haritasını Site Yöneticisi Araçlarına tanıtarak, sitenizde yapılan her türlü güncelleştirmeden Google’ın haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 1,00 - 5)