Yukarı Çık

Sitem İçin Seo

İnternet sitesi sahiplerinin en çok hayıflandığı konudur yeteri kadar ziyaretçi çekememek. Ancak ziyaretçi çekmek aslında o kadar kolay bir iş değildir. Sitenizin tasarımı ne kadar güzel olursa olsun, içeriği ne kadar yararlı olursa olsun, eğer siteniz anahtar kelimelerinde Google’da iyi bir sırada çıkmıyorsa ya da Adwords gibi reklam şirketlerine para harcamıyorsanız hiçbir zaman sizi tatmin edecek düzeyde bir ziyaretçi sayısına ulaşamayacaksınızdır.

Bu nedenle sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlayacak seo çalışmaları yapmalısınız. “Peki, sitem için seo nasıl yapabilirim?” dediğinizi duyar gibiyim. Aslında arama motorları optimizasyonu, stabil bir kavram değildir. Google sürekli olarak algoritmasını değiştirdiği için bugün sizi üst sıralara çıkartan bir taktik, yarın dibi görmenize neden olabilir. Dolayısıyla sürekli olarak algoritmadaki değişiklikleri takip etmeli, büyük web master forumlarında cirit atmalısınız.

Ancak kendi kendinize yapabileceğiniz ve aslında hiçbir zaman değişmeyen bir şey varsa o da özgün içeriktir. Sitenizi kopya içerikler ile doldurduğunuz vakit Google sitenizi çöp site olarak nitelendirecek ve büyük ihtimalle filtre cezası verecektir. Dolayısıyla sitenize özgün yazılar girmek sizi her zaman bir adım öteye taşıyacaktır.

Bunun yanı sıra backlinkler almak ve tanıtım yazıları yayınlamak sitenizin kalitesini arttıracaktır. Ancak bunlardan daha fazlası için bu işi profesyonelce yapan seo firmalarının yolunu tutmak sizin için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)