Yukarı Çık

Sitem İçin Optimizasyon Yaptırmak

İnternetin sonsuz ve özgür bir dünya olduğu gerçektir. Aradığımız bir şeye ulaşmak Google, Yandex veya Bing gibi arama motorları sayesinde oldukça kolay. Özellikle dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru olan Google’a bir şey yazdığınızda karşınıza yüzlerce hatta milyonlarca site çıktığını göreceksinizdir.

Bu internet sitelerinin sahipleri siteleri genellikle hobi için yapsa da, çoğu zaman da bu hobilerinden para kazanmak isterler. Eğer siz de bu site sahiplerinden birisi iseniz, bu yazıyı dikkatli okumanızı tavsiye ediyorum.

Bir internet sitesinden para kazanmak, sitenize gelen ziyaretçiler ile alakalı bir durumdur. Dolayısıyla sitenizden daha fazla para kazanmak istiyorsanız, o oranda sitenizi ziyaret eden internet kullanıcılarının sayısını da arttırmalısınız. Bu nasıl yapılır diyeceksinizdir muhtemelen, gelin bunu da açıklayalım.

Öncelikle hiç duydunuz mu bilmiyorum, sitenize SEO yani, arama motorları optimizasyonu yaptırmanız gerekiyor. Çünkü ziyaretçilerin çoğu sitenize yukarıda da anlattığımız gibi Google gibi arama motorlarında aratarak giriyor. Yapılan araştırmalara göre insanlar bir şeyi aradığında %90 oranında ilk sırada çıkan sonuca tıklıyorlar. Dolayısıyla sitenizin en azından kendi anahtar kelimesinde ilk sırada çıkması oldukça büyük önem kazanıyor.

Sitem için optimizasyon yaptırmak istiyorum, ama nereye başvurmalıyım ya da neler yapmalıyım?” mı diyorsunuz? Türkiye’de bu işi profesyonel olarak yapan birçok firma bulunmaktadır. Size bir tüyo, Google’da arama yaptığınızda hangisi ilk sırada çıkıyorsa, işi en iyi yapan da o firmadır herhalde!

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)