Yukarı Çık

Sitem Google da Nasıl Üste Çıkar?

Bir internet siteniz var ama yeteri kadar ziyaretçiniz yok mu? Bu sorun bu işlere yeni başlamış webmasterların çoğunun başına gelmektedir. Ancak sıkıntı yok, size hazırladığımız bu yazıyı okuyarak en azından başlangıç olarak bir miktar ziyaretçi kazanabilirsiniz. Öncelikle sitelere ziyaretçilerin tamamına yakınının Google gibi arama motorları üzerinden geldiğini belirtelim. Dolayısıyla arama sonuçlarında üst sırada çıkmak internet sitenizin ziyaretçi sayısını otomatik olarak arttıracaktır. “O zaman sitem Google da nasıl üste çıkar?” dediğinizi duyar gibiyim.

Öncelikle Google’da yükselmek istiyorsanız eğer, sitenizin içeriğine dikkat etmelisiniz. Sağdan soldan kopyaladığınız içerikler ile doldurduğunuz sitenizi Google çöp ve spam site olarak niteleyecek, bu yüzden de bırakın üst sıralara çıkartmayı sitenizi filtreye sokacaktır. Dolayısıyla sitenizi yüzlerce kopya içerikle doldurmak yerine sayı olarak az ama gerçekten kendi yarattığınız özgün içerikler ile doldurmanız sizin için daha hayırlı olacaktır. Bu sayede Google sitenizi sevecek, kaliteli olarak nitelendirecek ve üst sıralara çıkartmaya başlayacaktır.

Ancak elbette ki bu da tek başına yeterli değildir. Son trendlere göre Pagerank ve Trustrank değeri yüksek internet sitelerinden, özellikle de kendi sitenizin içeriği ile aynı ya da yakın içeriğe sahip olan internet sitelerinden tanıtım yazısı almak ( bu da özgün olacak ) sitenizi arama sonuçlarında üst sırada çıkartmaya yardımcı olacaktır. Ancak bunda da aşırıya kaçmak Google’ın gözünde doğallıktan uzaklaşmak olduğundan ceza almanıza sebebiyet verebilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)