Yukarı Çık

Seo ile ilgili kişiler

Google plus hesabıyla google aramalarda nasıl sağ kenarda olunur, hangi yolu izlemeliyiz, bu konularda genel bilgiler vermek amacıyla aşağıdaki makaleyi hazırladık. Google.com da devreye girdi, google.com.tr de çok yakında görünür olacak olan ilgili kişiler bölümü çözümleri aşağıdadır.

 

 

Yeterince bu amaca uygun musunuz ?

Google son zamanlarda, Google + kullanıcılarının yararlanabileceği bir arama seçenekleri dizisi yayımladı, ve bugünlerde bir çok seo uzmanı bu özellikleri deneyerek kendilerini arama motorunda geliştirmeye çalışıyorlar. Eğer yeterince ilgili iseniz , ve  google+ sayfanızı uygun bir şekilde kullanıyorsanız, kolaylıkla milyonlarca web sitenin önüne geçebilirsiniz.  Bu makale sayesinde seo için bu aracı en iyi şekilde kullanma konusunda ihtiyacınız olan herşeyi öğreneceksiniz.

Nasıl Çalışır ?

Bu konuyla ilgilenen insanlar ve sayfalar etkin olduğunda, bu araç ilgili google+ kullanıcılarını arama motorunun tepesine taşıyacaktır.  Örneğin, diyelim ki birileri “anahtarlar” ı arattı ve sizde daha önceden anahtarların nasıl kopyasının yapılacağına dair bir yazı atmıştınız, işte bu yazı sizi en üst sırada gösterebilir. Bu seo ‘yu etkileyecek güce sahiptir , tabi avantajlarını ve nasıl çalıştığını kavrarsanız.

Arkadaşlara İhtiyacınız Var

İlgili insanların ve sayfaların en iyi optimizasyona sahip olmadan önce gerekli temel bir madde var : arkadaşlar. Eğer google+ da arkadaşlara sahip değilseniz, şimdi biraz arkadaş edinmenin tam zamanı. Maalesef kullanışlı optimizasyonun ve web sitenizin varlığı için gerekli  bir çok adım arkadaş edinmeye dayanıyor. İnsanların sevebileceği bir çok yazı yazmalısınız, ve bunlar uygun olmalı. Eskiden sosyal medyada anahtar kelime optimizasyonu çok önemli değildi, ama şimdi öyle !

Sık sık yazı yazın

Bir gün içerisinde 30 kez yazı göndermeniz gerekmez, ve bu kadar yazı gönderemezsiniz. Ancak , günde en az bir kez göndermelisiniz. Pek çok kaynağa göre , 72 saat içerisinde hiç yazı gönderilmez ise, profiliniz ilgili sayfalarda görünmez. Bu da ziyaret edilme sayınızı azaltır. Bu yüzden tatile gitmeden önce yazınızın sizi üst sıralarda tutacağından emin olun.

İlgili Olun

Daha önce de belirtildiği gibi, anahtar kelimenizin optimize olduğundan emin olun.

Sonuç

ve web sitenizin seo alt yapısına uygunluğunu ve google + kodunuzu kendi sitenize ekleyiniz. Tüm bunlardan sonra sizde profilinizi google da görünür hale getirebileceksiniz.

ek aramalar : People related to seo, ilgili kişiler sağ bar

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)