Yukarı Çık

Muhasebe Programı

Muhasebe programı konulu makale ile muhasebe ile ilgili bilgiler yer alıyor.

Muhasebenin tarihi iktisadi tarihi kadar eskidir. Çünkü hesaplaşmanın, ticaretin doğuşundan daha eski olduğu bilinmektedir. İnsanoğlunun yeryüzünde yaşantısıı sürdürebilmesi için ihtiyaç duyduğu maddelerin sağlanması, korunması ve tüketimle ilgili işlemlere başladığı dönemlerde, adı bilinmemekle birlikte bir hesap ve kuralları net belirlenmemiş bir muhasebe ortaya çıkmıştır.

Zaman ilerlemiş , asırlar asırları izlemiş insan bilinçlenmiş ihtiyaçları yeni durumlar meydana getirmiş . Sonrs teknoloji icat edilmiş bu defads bilgisayar meydana gelmiş ve muhasebe programı yazılarak insanların hayatına kolaylık sağlamıştır.
Muhasebe programında bir kaç tür vardır. Genel muasebe , ön muhasebe programı , maliyet muhasebesi , yönetim muhasebesi , fatura programı gibi bit çok ayrıntı mevcuttur.
muhasebe programı en önemli unsuru devletin maliye yapısını inceleyerek güncel bir yazım ortaya cıkarmaktdır.
türkiyede bir çok yazılm mevcuttur bunların bir çoğu ön muhasebe programıdır . Bu programlarla stok cari çek senet ve raporlarım alınarak şirketin borç ve alacak takibini yapmaktadır.
online muhasebe programları günümüz teknolojisine hız katarak yazılım sektörüne farklı bir unsur ve yenilikçilik getirmiştir.
Bir çok muhasebe programı yazılımı bulunmaktadır.
, , , , , , , , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)