Yukarı Çık

Led Aydınlatma

Led aydınlatma insanoğlunun bulunduğu her mekanda şık bir tasarım , dekor , incelik ve en önemlisi enerji tasarrufu sağlayan bir çok ürünüyle hayatımıza girmiştir. Led aydınlatma daha çok uzak doğudan özenle ithal edilen ürünlerdir.Birçok yerde sadece tasarım içinde kullanılabilir.Daha önceleri kullandığımız büyük ebatlı ampullerin yerini şimdi ince tasarımlı , modern çizgileri olan led ürünlere bırakmıştır. Led ürünler üreten ; Osram , Phılıps , Ge , Samsung , Vestel ve daha birçok markalar led aydınlatma için ciddi çalışmalar verirken , hayatımızı tasarımlarıyla aydınlatıyor...

Led aydınlatma , günümüzün en teknolojik çözümleri sunmakta ve hayatımızı ekonomi yönünden oldukça rahatlatan mükemmel bir sistemdir. Led aydınlatma şıklığıyla , tasarımlarıyla hem göze hemde enerji kaybını en dibe indirmesi ile hemen hemen her mekanda görebilmekteyiz. Led aydınlatma ile oldukça tasarruf edebilmekteyiz.

[news]Örneğin ; Bir ay için gelen elektrik faturamız , şerit led aydınlatma sayesinde bir yıllık sarfiyata bedel hale gelmiş %80 enerji tasarrufu elde edebilmekteyiz.[/news] En ucuz şerit ledleri sitemizden bulabilir , size bir telefon kadar yakınız. Şerit ledde çok iddaalıyız , kalitemizden ödün vermeden en uygun ve en mükemmel renklere sahip olan ürünlerimizden memnun kalacağınızdan kesinlikle eminiz.

Ayrıca dikey şerit ledler de en çok kullanılan led türlerindendir.  Özellikle Led tabela yapımında kullanılan bir şerit led türüdür.

Ledler dik olduğundan nokta aydınlatma yapmakta ve istenildiği harf ve yazıyı kolaylıkla yazılabilmektedir.

Şerit Led Nasıl Bağlanır ? Şerit ledler 3 çip ve Tek çip olarak ikiye ayrılır, Tek çip şerit ledler 5 cm de bir , 3 çip şerit ledler 10 cm de bir eklenebilir ve kesilebilir.
Kesim yapacağınız yerler şerit ledler üzerinde belirtilmektedir.

Ekleme yapmak istediğiniz bakır yuvarlak levhaları sağlam bir biçimde birleştirmeniz için
ortalayarak kesilmesi gerekmektedir.Kesim yapılan noktaları birleştirmek sureti ile
lehimleyebilirsiniz.

Şerit Ledin Güç Kaynağına Bağlantı Şekli ;

Şerit ledi kullanmak için bir led sürücüsüne bağlanması gerekmektedir ,

Led Trafolarında 7(yedi) adet çıkış-giriş ucu bulunmaktadır.

L ucu : Faz

N ucu : Nötr

- : Toprak bağlantı ucu

-v , -v : Şerit led eksi ucu

+v , +v : Şerit led artı ucu

Yukarıda bulunan uçların bağlantısından sonra , enerji verilir ve Şerit ledimiz aydınlatmaya hazır.


, , , , , , , , , , , , , , , , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)