Yukarı Çık

Kozmetik

Kozmetik ürünler bakımlı bayanların vazgeçilmezlerindendir. Fakat içerdikleri kimyasallar sebebiyle bazı bayanlarda alerjik reaksiyonlara sebep olmaktadırlar. Özellikle yanlış tercih edilen kozmetikler cilt kanseri, astım, alerjik rahatsızlıklar gibi birçok hastalığa neden olmaktadır. Güzel görünmek için sağlığınızdan olmak istemiyorsanız kozmetik ürünleri alırken bazı konulara dikkat etmelisiniz. Bunlar; alerjik bir cilt yapınız varsa mutlaka bir dermatoloğa danışarak ürünleri almalı ve kullanmalısınız. Herhangi bir kozmetik ürünü alırken üzerinde bulunan etiketleri kesinlikle okumalısınız.

Son kullanma tarihine bakıp içeriğinde bulunan maddelerin siz de alerjik reaksiyona sebep olup olmayacağına dikkat etmelisiniz. İçeriğinde toksin madde bulunmayan kozmetik ürünlerini ve makyaj malzemelerini tercih edin. Gebelik dönemindeyseniz eğer parfüm içeren ürünlerden kaçınmalısınız. Varsa bebeğinizi ve çocuklarınızı parfüm içeren maddelerden korumalısınız. Rafta gereğinden fazla bekleyen kozmetik ürünlerini almamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca alışveriş yaptığınız mağazanın raflarının güneş ışığı almamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü güneş ışığı gören kozmetikler kanserojen madde üretecektir. Aldığınız ürünün mutlaka ambalajlı olmasına dikkat edin ve paketi açık ya da hasar görmüş ürünleri satın almayın.

Temizlik ve orijinallik açısından ambalaja dikkat edin. FDA veya AB standartlarına uygun olan ürünleri tercih etmeniz cilt sağlığınızın yararına uygun olacaktır. Sentetik madde içeren makyaj malzemelerinden kaçınmalı doğal içeriklere sahip olan ürünleri tercih etmelisiniz. Kesinlikle yatmadan önce makyajınızı temizleyin. Makyaj temizleme işlemini bol su kullanarak yapmanız daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. Bu işlemi makyaj temizleyicilerle de gerçekleştirebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)