Yukarı Çık

Google’de Birinci Sıraya Nasıl Çıkılır

Webmasterların çoğu yaptıkları internet sitelerinin Google gibi arama motorlarında en azından anahtar kelimelerinde birinci sırada görmek isterler. Bunun en büyük sebebi, insanların çoğunlukla arama sonuçlarında karşılarına gelen ilk sıradaki siteyi ziyaret etmelidir. Dolayısıyla anahtar kelimeyi gelir pastası olarak düşünürsek, bu pastadan en büyük payı Google’da birinci sırada çıkan internet sitesi almaktadır. Peki, Google’ de birinci sıraya nasıl çıkılır?

Bu işlem oldukça sabır gerektiren bir işlemdir. Bunu yanı sıra anahtar kelimenizin rekabet oranı da bu süreyi belirler. Eğer anahtar kelimeniz çok rekabet olan bir anahtar kelime ise maalesef bu süreç daha da uzar ve profesyonel yardım almanızı gerektirir. SEO uzmanı olarak adlandırılan insanlar internet sitenizle ilgili çalışmalar yapıp, sitenizi kademe kademe arama sonuçlarında yükseltebilirler.

Bunun dışında sizlerin de dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler vardır. Bunların başında sitenizde kopya içeriğe yer vermemek gelir. Zira kopya içeriğe sahip internet sitelerine Google iyi gözle bakmayıp, spam ve çöp site olarak davranmaktadır. Bu da sizin sitenizin arama sonuçlarında bırakın üst sırada çıkmasını, filtreye girip kaybolmanıza neden olacaktır. Dolayısıyla internet sitenize az ama tam anlamıyla özgün içerikler girmeniz yerinde olacaktır.

Bununla birlikte internet sitenize Pagerank değeri yüksek ve siteniz ile yakın içeriğe sahip olan internet sitelerinden backlink almanız veya özgün bir şekilde tanıtım yazısı yayınlatmanız sizi üst sıralara taşıyacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)