Yukarı Çık

Google’da 1. Sırada Nasıl Çıkarım ?

Birçok web site ve blog kurucusunun aklında bu soru vardır. Daha popüler olmak ve daha çok hit almak için kendi kendilerine bu soruyu sorarlar. Bende onların bu soruya cevap almaları için bir makale hazırlama kararı aldım. Biliyorsunuz ki birçok insan bir siteye girerken tarayıcıya yazmak yerine Google’a yazmayı seçer ve sitelere öyle girer. Bu insanların seçimleri genelde 1. Sıradaki sonuçtur. Bu onlara daha güvenli bir site gibi gelir. Peki biz nasıl o 1. Sıraya oturacağız.

Bu sıralama nasıl yapılıyor? Neye göre yapılıyor? Google sıralama yaparken Page Rank değerlerine, anahtar sözcüklere,  tanımlamalara, meta düzenlemelere ve sitenin yayın süresine bakıyor.

Bu verilere bakarak diyebiliriz ki Google sitemizde en küçük detayı bile inceleyerek bu sıralamayı yapıyor. Bizde bu detayları gözden kaçırmayacağız ve Google’da istediğimiz yere yerleşeceğiz. Öncelikle hedefiniz kesinlikle yüksek olsun. Çünkü kullanıcıların %85’i 1. sonucu seçmektedir.

Bununla birlikte üstte verdiğim page rank, anahtar sözcükler, tanımlamalar, meta düzenlemeler gibi şeyleri araştırın ve bunları nasıl yapacağınızı öğrenin. Bu detaylara ek olarak da sitenin tasarımı kullanıcıyı çeken etkenlerdendir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)