Yukarı Çık

Google Üst Sıra

Bir internet siteniz varsa, tek isteğiniz daha fazla ziyaretçi çekmesidir. Bu işi hobi olarak da yapsanız, para kazanmak için de yapıyor olsanız internet sitesi açmanızın yegane amacı budur. Bu durumda sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek için yapmanız gereken bir takım şeyler vardır. Bunlardan en önemlisi ise hiç kuşkusuz ki Google üst sıra çıkma konusunda çalışma yapmaktır.

Neden diyeceksinizdir, size çok basit bir örnek vereyim. Örneğin bir dosya indirmek istiyorsunuz. Bunu ilk olarak Google’a yazarsınız ve karşınıza çıkan ilk siteye, bilemediniz ikinci veya üçüncü siteye tıklarsınız. Dolayısıyla diğer siteler bu aramadan herhangi bir şekilde fayda sağlamaz. Bu yüzden internet sitenizi en azından Google’ın ilk sayfasına çıkartmanız, daha fazla hit almanız açısından son derece önemlidir.

Peki, bu hususta neler yapılabilir? Öncelikle kesinlikle ve kesinlikle sitenizde kopya içerik barındırmamalısınız. Kopya içerik Google tarafından sitenizin “çöp” olarak nitelendirilmesine yol açacak ve filtreye girmesine sebep olacaktır. 1000 tane kopya içerik ekleyeceğinize 10 tane tamamıyla özgün içerik girmeniz sitenizin kalitesini arttıracağından üst sıralara çıkmanıza vesile olacaktır. Bununla birlikte sitenize diğer sitelerden verilen link çıkışları da bu kaliteyi arttırma da önemli bir etkendir. Pagerank değeri yüksek olan internet sitelerinde sizin sitenizin linkinin bulunması, Google’ın gözünde sizin sitenizin değerini arttıracak, bu yüzden de siteniz daha üst sıralara tırmanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)