Yukarı Çık

Google Seo Optimizasyon

Google SEO Optimizasyonu nedir? SEO "Search Engine Optimization" cümlesinin baş harflerinin alınması sonucu ortaya çıkmıştır. Türkçe de ise "Arama Motoru Optimizasyonu" olarak okunmaktadır. Peki, nedir bu SEO denilen olay? Kim bu SEO dediğimiz adam? Yenilir mi?
Google SEO Optimizasyonu dediğimiz olay, siz bir web sitesi yaparsınız ve buna ziyaretçi çekmenin en etkili yeri de arama motorlarında çıkan sonuçlarda üst sıralarda yer almak. Sizin hedefiniz ise ilk 10 olmalıdır.

İlk ona girmek sizin sitenize gözle fark edilir şekilde bir ziyaretçi yani "hit" yaratabilir. Buda sizin reklamlardan, tıklamalardan kazancınızı katlayabilir. İşte bunlar için Web sitenizi önce Google olmak üzere arama motorlarına optimize etmeniz gerekmektedir. Yani arama motorlarına şirinlik yapacaksınız diyebiliriz bu olay için. Birçok insan ziyaret etmek istediği siteyi tarayıcıya yazmak yerine Google'a yazar ve çıkan sonuca tıklar. İnsanlar istediklerini bu şekilde bulurlar.

Siz: "İstedikleri bizim sitemizde var, ama neden ziyaretçimiz yok?" diyorsanız bunun en büyük etkeni arama motorlarına sitenizi optimize etmemiş olmanızdır. "Ben sitemi optimize ettim, fakat hala ziyaretçim yok." diyorsanız karşınıza çıkan binlerce sonucun neye göre sıralandığını hiç düşündünüz mü? Google arama sonuçları sitelerin Sayfa Sıralaması (Page Rank) değerleri ile belirlenir. SEO yaparken en önemli olay, Google'ın gözünden kaçmayan küçük detayları bizimde gözden kaçırmamamız. Böylece sitemizi Google'da en üst sıralara taşıyarak Google Adsense vb. vereceğimiz reklamlardan büyük kazançlar elde edebiliriz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)