Yukarı Çık

Google İlk Sırada Çıkmak

Çoğu insan hobi olarak internet sitesi yapmak ister. İlk başlarda oldukça zor olan bu serüven daha sonra ya zorluğu karşısında kendisini bıraktır ya da daha da ileri seviyeye atlatır. Eğer hevesiniz bu zorluklar karşısında bir çırpıda tükenmezse, ileri de internet sitelerinden büyük paralar kazanabilirsiniz. Ancak bir internet sitesinden para kazanmak için en önemli olan şey Google ilk sırada çıkmaktır.

Neden bu konu bu kadar önemli? Diyebilirsiniz. Önemlidir zira yapılan araştırmalara göre insanlar arama motorlarında bir şeyi aradığı zaman %95 oranında ilk sırada çıkan siteye girmektedirler. Dolayısıyla sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek istiyorsanız, dolaylı olarak da daha fazla para kazanmak istiyorsanız internet sitenizi en azından hedef kelimesinde Google gibi arama motorlarında ilk sırada çıkarmanız gerekir.

Bunun için yapmanız gereken bir takım şeyler var. Bunların başında sitenizdeki bütün içeriğin tamamıyla özgün olması geliyor. Özgün içerik sitenizin kalitesini arttıracağından Google tarafından sitenizin sevilmesine ve yukarılara tırmandırmasına vesile olacaktır. Bunun yanı sıra Pagerank değerinize de etki eden özgün içerik, sizin ilk başvuracağınız yöntem olmalıdır.

Daha sonra Pagerank’i yüksek diğer internet sitelerinden, özellikle de kendi siteniz ile alakalı içeriğe sahip olan internet sitelerinden tanıtım yazısı ya da backlink almak, sitenizin değerini daha da arttıracağından, Google sitenizin değerini daha da yükseltecektir. Dolayısıyla ilk sıralara tırmanmanız daha kolay olacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)