Yukarı Çık

Google İlk Sıra

İnternet sitesi sahiplerinin tek amacı daha fazla hit çekmektir. Yani, internet kullanıcılarının internet sitelerini ziyaret etmelerini sağlamak ve direkt ya da dolaylı yollardan bu kullanıcılar üzerinden gelir elde etmektir. Bu yüzden site sahipleri sitelerini tanıtma ve erişilebilirliği hususunda çok büyük çaba sarf ederler.

Bir internet sitesine kullanıcılar çok büyük oranlarda arama motorları vasıtasıyla gelirler. Bu arama motorlarından en bilindiği ve dünya çapında en çok kullanılanı ise kuşkusuz Google’dır. Şöyle düşünün, bir bilgiye ya da programa ya da herhangi bir şeye ulaşmak istediğinizde, ulaşmak istediğiniz şeyin ismini Google’a yazarsınız ve genellikle ilk sıradaki siteye girersiniz. İşte bunu bilen internet sitesi sahipleri Google ilk sıra önemini iyi bildikleri için, sitelerini ilk sıraya çıkaracak birtakım çalışmalar yaparlar.

Peki, nedir bu çalışmalar? Bu çalışmaların başında, internet sitelerinin kesinlikle özgün olması gerekiyor. Özgünlükten kastım şu, site içeriği hiçbir şekilde diğer sitelerden kopyalanmamış olmalı. Yani site içeriğini tamamen kendiniz yaratmalısınız ya da yazarlardan parasıyla satın almalısınız. Bu sayede Google’ın gözünde siteniz değer kazanacak ve üst sıralara tırmanmaya başlayacaktır.

Bununla birlikte sitenizin kod yapısı da önemlidir. Sitenizin kod yapısı ne kadar sade ve index boyutu ne kadar düşük ise Google için o kadar iyidir. Bunun yanı sıra domain kayıt ederken süreyi ne kadar uzak tutarsanız, o kadar iyi olduğunu söyleyen insanların sayısı da azımsanacak kadar değil.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)