Yukarı Çık

Google İlk Sayfada Çıkma

İnternetle uğraşan insanların çoğunun en az bir tane sitesi vardır. Herkesçe malumdur ki internet sitesinden para kazanma oranı, internet sitenize giren ziyaretçiler ile doğru orantılıdır. Bu yüzden webmasterlar sürekli olarak ziyaretçilerini nasıl daha da arttıracaklarını düşünürler. Bu konuda da çoğunlukla Google ilk sayfada çıkma üzerine yoğunlaşırlar. Zira insanların tamamına yakını, Google gibi arama motorlarında bir şey aradığında ilk sayfada çıkan sitelerden birisine girerler.

Bunu iyi bilen webmasterlar sitelerini ne yapıp yapıp, en azından anahtar kelimesinde Google’da ilk sayfaya çıkarmaya çalışırlar. Bunun birçok taktiği vardır. Çoğu webmaster kendine has taktiklere sahip olsa da, herkesçe malum olan birkaç ipucu bulunur. Bu ipuçlarından en önemlisi, sitenizi çöpe çevirmemektir. Nasıl mı? Kesinlikle ve kesinlikle kopya içerikleri sitenizde barındırmayın. Aksi halde Google sitenizi çöp site olarak tanıyacak ve üst sıralara çıkarmaya bırakın, filtreye sokacaktır. Dolayısıyla ne kadar çok özgün içerik, o kadar üst sıralara çıkmak anlamına geliyor.

Bunun yanı sıra özgün içerik eklemek tek başına yeterli değil. Sitenizi periyodik olarak güncellemeniz gerekiyor. Siteye bir gün 100 yazı girip, 15 gün boş bırakmak sizin için kötüdür. Bunun yerine bu 100 yazıyı günlere bölerek eklemeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Bu tür ufak tefek ayrıntılar ile Google’ın gözüne girip, en azından ilk sayfaya çıkabilirsiniz diye düşünüyorum.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)