Yukarı Çık

Google da Yükselmek

Bir internet siteniz var ancak yeteri kadar ziyaretçiniz yok mu? O zaman Google da yükselmek için çalışmalar yapmıyorsunuz demektir. Zira internet sitelerine ziyaretçiler en çok Google başta olmak üzere arama motorlarından girmektedirler. Dolayısıyla internet sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek istiyorsanız, internet sitenizi arama motorlarının sevdiği şekilde düzenlemeniz gerekir.

Peki, bu düzenlemeler nelerdir? Düzenlemelere geçmeden önce sitenizin içeriğine dikkat etmeniz gerekiyor. Tamamen özgün bir site, Google tarafından her zaman daha fazla puan kazanır. Sitenizi yüzlerce kopya içerikle çöp yerine getireceğinize az ama kuvvetli özgün içerikler ile bu puanları kolaylıkla toplayabilirsiniz. Diğer bir konu ise sitenin güncelliğidir. Siteye bir gün 100 tane içerik girip, 10 gün unutmaktansa, her gün düzenli olarak 1 – 2 içerik girmek her zaman için daha iyidir. Güncelliğini koruyan site, Google gözünde her zaman daha üstündür. Bu durum sizin içeriklerinizin index alma hızını da arttıracağından, daha kaliteli bir site olma yolunda önemli bir adımdır.

Bütün bunlardan sonra Pagerank değeri yüksek, Trustrank değeri de buna paralel olarak yüksek konumlarda olan internet sitelerinden alacağınız tanıtım yazıları sitenizin değerini yükseltecektir. Aynı zamanda sitenizin içeriği ile alakalı diğer internet sitelerinden alacağınız backlinklerde aynı şekilde hem Google Pagerank’inizi yükseltecek hem de Google’da üst sıralara tırmanmanıza yardımcı olacaktır. Ancak Backlink alımını abartmamak gerekir, zira filtreye girebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)