Yukarı Çık

Google da Üst Sıralara Çıkmak

İnternet sitesi sahiplerinin en büyük hayalidir Google da üst sıralara çıkmak. Ancak bu her zaman kolay değildir. Özellikle rekabeti yüksek olan anahtar kelimeye sahip bir internet siteniz varsa bu çok zordur. Ancak kesinlikle imkansız değildir. Sağlam bir Arama Motoru Optimizasyonu ile sitenizi ilk sayfalarda hatta ilk sıralarda görebilirsiniz.

Peki, nedir Arama Motoru Optimizasyonu? İngilizce adının kısaltması olan SEO olarak da bilinen bu kavram, internet sitelerini Google başta olmak üzere arama motorlarının seveceği düzeye getirme işlemine verilen isimdir. Arama motorları bir internet sitesini nasıl sever demeyin, gerçekten böyle bir kavram var. Ve arama motorları sevdikleri siteleri daha üst sıralarda çıkarıyor gerçekten de.

Öncelikle sitenizin kopya içerik olması kesinlikle ve kesinlikle çok yanlıştır. Google başta olmak üzere diğer arama motorları da kopya içeriğe sahip internet sitelerini spam ve çöp site olarak niteleyerek arama sonuçlarında üst sıralarda çıkarmamaktadırlar. Dolayısıyla çok sayıda kopya içerik yerine az ama gerçekten özgün içerik girişi yaparak sitenizin Google tarafından sevilmesini dolayısıyla da üst sıralara çıkartılmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra hali hazırda Google tarafından sevilen, yani Pagerank değeri almış, trustrank değeri artmış ve Alexa değeri düşmüş internet sitelerinden, siteniz için tanıtım yazıları alarak ve backlink sağlayarak arama sonuçlarında üst sıralara tırmanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu işin sabır gerektirdiğini de unutmamalısınız.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)