Yukarı Çık

Google da Üst Sıralara Çıkmak

İnternet, her an büyüyen, her an yeni içerikler eklenen bir mecra. Haberler, fotoğraflar videolar ve sosyal ağlarda gittikçe artan içerikler… Bu kadar çok içeriğin daimi olarak aktığı bir platformda, profesyonel kullanıcılar nasıl öne çıkacak peki? İşte bu konuda, arama motorları devreye giriyor. Google başta olmak üzere pek çok arama motoru, kullanıcıların bir numaralı bilgi soruşturma kaynağı durumunda. Haliyle google aramada üstte yer almak daha önemli hale geliyor.

Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonu uzmanları işte bu alanda devreye giriyor. Google çalışanlarının çoğu da google’ın yazılım sırlarını bilmez, ve birkaç ay içinde eski bilgiler yerini yenilerine bırakıp tekrar optimizasyon ihtiyacı doğmasına neden olurlar.

Özellikle Bing ile Google arasında süregelen teknolojik mücadele göz önüne alındığında, aynı anahtar kelimeleri farklı metinlerle tekrar tekrar etiketleyen içerikteki siteler bir adım öne çıkıyor. Ancak bütün metinleri bir günde doldurmanın çok da bir anlamı yok, bunu zamana yayarak yapmak çok daha verimli oluyor.

Ayrıca, çöp kodlarla siteyi doldurmak yerine hızlı çalışan bir site oluşturmanız da bu konuda yardımcı olacaktır. Özellikle yeni google Caffeine kıstas olarak alındığında sitenin hızlı çalışması son kullanıcıya daha makul hizmet sunacağı için öne çıkmasında etkili oluyor.

Bu sistem ayrıca uzun süreli ve bilindik siteleri de bir adım öne çıkartıyor. Ancak bu yeni siteleri dikkate almıyor demek değil, biraz çaba ve temiz bir sistemle siz de ön sıralara çıkabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)