Yukarı Çık

Google da Sitemi İlk Sayfaya Getirmek

Bir internet siteniz var ama yeteri kadar ziyaretçi sitenizi ziyaret etmiyor mu? Demek ki arama motorlarının seveceği tarzda bir internet siteniz yok. Zira internet sitelerinin ziyaretçilerinin %90 arama motorlarından, özellikle de Google’dan girmektedirler. Dolayısıyla arama motorlarının seveceği bir internet sitesi yaratırsanız eğer, arama sonuçlarında daha yukarılarda çıkarak daha fazla ziyaretçi elde edebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre insanların %90’ı arama yaptıkları zaman ilk sayfada çıkan arama sonuçlarından birisine tıklamaktadırlar.

Peki, bu durumda “Google da sitemi ilk sayfaya getirmek için neler yapabilirim? “Diyeceksinizdir. Öncelikle bu işin o kadar kolay olmadığını söyleyelim. Bu durum sizin anahtar kelimenizin rekabet oranı ile ilgilidir çoğu zaman. Örneğin “oyun” kelimesinde birinci sırada olmak milli piyango tutturmak gibi bir şeydir. Ancak daha spesifik kelimeler, örneğin “masa tenisi oyunları”daha gerçekçi bir hedef olacaktır.

Bunun yanı sıra Google’da üst sıralarda çıkmak için, Google’ın sevdiği sitelerden olmanız gerekir. Bunun içinde öncelikli olarak site içeriğinize dikkat etmelisiniz. Sitenizdeki içeriklerin diğer sitelerden kopya edilmemiş olmasına dikkat edin. Zira Google bu tür internet sitelerini çöp site olarak değerlendirir ve arama sonuçlarında sonlarda çıkartır. Dolayısıyla kopya içerik yerine daha az ama öz özgün içerik girmek sizi daha yukarılara taşıyacaktır.

Bunun yanı sıra Pagerank’ı yüksek Alexa değeri ise düşük internet sitelerinden backlink ve tanıtım yazıları almak sitenizi üst sıralara taşıyacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)