Yukarı Çık

Google da Sıralama Yükseltmek

Bir internet sitesi sahibiyseniz istediğiniz tek şey günde saatlerce harcadığınız, kod yazmak için kafa patlattığınız, tasarımı için photoshop öğrendiğiniz sitenize daha fazla ziyaretçi çekmektir muhtemelen. Ancak bu o kadar kolay bir iş değildir. Öncelikle yapmanız gereken şey sitenizin Google da sıralama yükseltmesini sağlamak olmalıdır. Peki, bu nasıl yapılır? Birkaç taktik vermeye çalışalım sizlere.

Öncelikle sitenizin anahtar kelimesini veya kelimelerini belirlemelisiniz. Unutmayın ki sadece tek bir anahtar kelime ile sadece ana sayfanıza ziyaretçi çekmektense, alt sayfalarınıza çeşitli anahtar kelimeler ile ziyaretçi çekmek çok daha fazla insanın sitenizi ziyaret etmesine zemin hazırlayacaktır. Dolayısıyla içerik bakımından sadece ana sayfanıza değil, tüm alt sayfalarınıza aynı şekilde eşit yaklaşmalısınız.

Ancak bu içeriklerin kopya içerik olmamasına özen gösterin, zira Google içerik kopyalayan internet sitelerine son yıllarda savaş açtı. Bu tür sitelere çöp site muamelesi yapan Google bu bahsi geçen siteleri filtreye sokarak cezalandırıyor. Bu yüzden filtreye girip bütün emeklerini çöpe atmamak için tamamıyla özgün bir şekilde hazırladığınız içerikleri sitenize girmelisiniz.

Daha sonra Pagerank değeri yüksek, Alexa değeri düşük internet sitelerinden özellikle de bloglardan, mümkünse kendi sitenizin içeriği ile alakalı bloglardan tanıtım yazısı almak sitenizin değerini biraz daha arttıracaktır. Bunun yanı sıra yine sitenizle akalı içeriğe sahip olan internet sitelerinden backlink almak Google’da üst sıralarda çıkmak açısından son derece mühimdir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)