Yukarı Çık

Google da İlk Sırada Olmak !

İnternet sitesi sahiplerinin çoğunun tabiri caizse kafayı yediği bir konu varsa; o da Google da ilk sırada olmak konusudur. Peki, neden önemlidir bu kadar arama sonuçlarında ilk sırada olmak? Ya da ilk sırada çıkmak için neler yapılmalıdır. Gelin isterseniz bu yazımızda bu konular hakkında bir şeyler söyleyelim.

Öncelikle neden önemli bu kadar Google arama sonuçlarında ilk sırada olmak? Bildiğiniz gibi internet sayesinde aradığımız herhangi bir şeye Google gibi arama motorları sayesinde anında ulaşabiliyoruz. Örneğin bir şarkı aradığımızda Google’a yazarız ve önümüze binlerce hatta milyonlarca internet sitesi gelir. Yapılan araştırmalara göre işte burada insanların çok büyük bir çoğunluğu hatta yaklaşık %90’ı arama sonucunda çıkan ilk sıradaki siteye tıklıyorlar. Dolayısıyla o anahtar kelimenin potansiyel ziyaretçi sayısının %90’ınını ilk sırada çıkan site çekmektedir.

Ziyaretçi sayısının artışıyla paralel olarak reklam gelirlerinin de arttığı bir gerçek. Google Adsense gibi reklam programları web site sahiplerine reklamlarına tıklandığı oranda para verdiklerinden, web sitesi sahipleri sitelerine daha fazla ziyaretçi çekmeye çalışmaktadırlar. Dolayısıyla neden web sitesi sahipleri Google da ilk sırada olmak konusunda kafayı yemiştir sorusunun cevabı tam olarak budur.

Peki, ilk sırada olmak için neler yapar bu adamlar? Aslında herkes genelde kullandığı yöntemi saklar. Ancak bilinen şeyler vardır ki bunlar özgün ve güncel bir siteye sahip olmaktan başka bir şey değildir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)