Yukarı Çık

Google da İlk Sayfa

DSL teknolojisi ile birlikte internetin fiyatının düşmesi ve bununla ters orantılı olarak da internet hızının daha önce hiç hayal bile edemeyeceğimiz boyutlara ulaşması ile internet hayatımızın bir parçası konumuna geldi. Artık öyle ki hemen hemen her evde iyi ya da kötü bir internet bağlantısına sahip bilgisayar bulunuyor.

Hal böyle olunca, internet teknolojisi ile birlikte internet sitesi teknolojileri de gelişti. Eskiden oldukça basit bir görünüme sahip olan internet siteleri günümüze geldiğimizde çok daha gelişkin siteler ortaya çıkmaya başladı.  Bu siteler sayesinde arama motorlarına öğrenmek istediğimiz herhangi bir bilgiyi yazdığımızda, istediğimiz bilgiyi anında edinebiliyoruz. İşte burada özellikle internet sitesi sahipleri için önemli olan bir konu karşımıza çıkıyor: Google’da üst sıralarda çıkmak.

Bir bilgi aradığınızda genelde bunu Google’da aratırsınız. Google’ın ilk sayfasında bulunan internet sitelerinden birisini seçersiniz genelde de. Dolayısıyla internet sitesi sahipleri sitelerinin en azından Google ilk sayfada görmek isterler. Ancak bu göründüğü kadar kolay bir iş değildir, özellikle de hedef kelimenizin rekabet düzeyi fazlaysa.

Ancak yapılacak olan birtakım şeyler sizi buralara taşıyabilir. Öncelikle sitenizin içeriğinin kesinlikle kopya olmamasına dikkat etmelisiniz. Zira Google kopya içerik barındıran internet sitelerini çöp siteler olarak değerlendirir ve üst sıralara çıkarmaz. Tamamen özgün içerikler ile sitenizi çok kısa sürede çok iyi yerlere getirebilirsiniz. Ancak bu içerikleri de periyodik olarak eklemeniz gerekiyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)