Yukarı Çık

Estetik

Estetik ve estetik merkezleri konulu makalemizde ilginizi çekebilecek detaylı sağlık bilgileri yer alıyor.

Estetiği ilk keşfeden kişi Chr. Wolff’un öğrencisi Alexander G. Baumgarten’dir. Yayınlamış olduğu “Aesthetica” adlı eserinde estetiğin özelliklerini anlamını açıklamaya çalışmıştır.

Estetik güzellik hoşluk anlamına gelen bir kavramdır. Bazen kurduğumuz cümleler için kullandığımız estetik kelimesini bazen de insanların kendisinde, bir sanat eserinde ya da ev dekorasyonunda dahi kullanırız. Yani kısacası estetik güzelliği ve güzel olmanın yollarını araştıran bir bilim dalıdır.

Estetikte güzellik gibi kişiden kişiye göre değişen göreceli bir kavramdır. Güzellikten farkı estetiğin her şeyle bir bütün halinde yani uyum içinde olmasıdır.

İlk bakışta bir güzelliği hemen görebiliriz fakat estetiği iyice incelediğimizde fark edebiliriz. Güzel bir kadın, güzel bir evi güzel bir tablo hepsi estetik bir sanat eseri gibi düşünülmesi estetiğin sanatla da ilişkili olduğunu bize açıklamaktadır. Göze hoş gelen, kişide yaşama sevinci, yaşam coşkusu uyandıran, sanat ve estetiğin ana unsurudur.

Günümüzde tıpta estetik çok fazla bayan tarafından tercih edilmektedir. Gelişen teknolojiyle birlikte tıpta kullanılan imkânlarında gelişip değişmesiyle artık bıçak altına yatmaktan çekinen ve vücudunda yabancı bir madde taşımak istemeyenler için yeni uygulamalar geliştirilmektedir.

Örneğin basen bölgesinden alınan yağlı bölge vücudunuzun istenilen bölgesine enjekte edilebilmektedir.

Özellikle göğüs, dudak ve yüz bölgesinde kullanılan bu yöntem sayesinde kişiler sosyal yaşamlarına operasyondan hemen sonra devam edebilmektedirler ve yabancı bir madde taşımamanın rahatlığı içinde kendilerini daha mutlu hissetmektedirler.

Yaşın ilerlemesiyle birlikte, yanlış beslenme şeklinin ciltte yaptığı yıpranma ve çevresel faktörlerin de etkisiyle ciltte kırışıklıklar oluşmaktadır. Bu durumda estetik uzmanları size istediğiniz görüntüyü elde ederek genç görünmenizi sağlamaktadırlar.

Ayrıca burunda ve kulakta da kullanılan estetik sizin mükemmel görünmenizi gerçekleştirecektir. Ameliyatsız burun estetiği imkânı sağlayan cerrahlar yağ alma gibi operasyonlarda da oldukça başarılılar.

 

[info]Estetik merkezleri ve estetikle ilgili her türlü anahtar kelimenizde (estetik ameliyat, estetik burun ameliyatı, estetik cerrahi, estetik fiyatları, estetik nedir, estetikli ünlüler) google ilk sayfada olmak için bizi arayınız.[/info]

 

 

, , , , , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)