Yukarı Çık

Eşarp

Eşarp uzun zamandır kadınların kimi zaman aksesuar olarak kimi zamansa dini sebeplerden sıkça kullandıkları bir eşya. Günümüzde de eşarbın pek çok çeşidi var.

Modanın değişmesiyle birlikte rengarenk eşarplar da kadınların ilgi alanına girmeye başladı. Yöreye göre farklı isimlerle anılan eşarpların bağlama şekilleri de yine yöreye ve kullanım amacına göre değişiklik gösteriyor.

Ayrıca eşarp bağlama şekilleri eşarbın boyutuna göre de değişmekte.

Tekstil sektörünün gelişen ürünlerinden olan eşarp kullanımında eşarbın altına öncelikle bir bone takılması gerekir. Bone takılmazsa, saçlar düzgün duymayacağı için eşarbı bağlamak zorlaşacak ve ortaya hoş bir görüntü çıkmayacaktır.

Uzun olan saçların toplanması için bone önemlidir. Ayrıca eşarp bağlarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, saçların eşarptan çıkmamasıdır. Aksi takdirde eşarbın bir anlamı kalmayacaktır. Özenle bağlayacağınız eşarp ile hoş bir görüntüye erişebilirsiniz.

Görsellik açısından bakılacak olursa, eşarbın giysilere uygun seçilmesi, bir bütünlük sağlanması açısından gereklidir.
Bu daha güzel görünmenizi sağlayacaktır. Eşarbı bağlarken, rahatlığınızı göz önünde bulundurmanız da önemli. Özellikle başınızı sıkmamasına özen göstermelisiniz. Eğer rahatlığınızı ön planda tutmazsanız, rahatsız olur, devamlı eşarbınızı düzeltmek için uğraşır ve tüm bunlardan sıkılırsınız.

Elbetteki eşarbın, dini amaçlı kullanımlarının yanı sıra başka kullanım alanları var. O alanlar işte şöyle:

Dini amaçlarla eşarp kullanmayan kadınlar eşarbı fular olarak kullanabilirler.

Omuz çantalarına bağlanan eşarplar ile şık ve hoş bir görünüm yakalamak mümkün.

Ayrıca son yıllarda eşarplar, pantolonlarda kemer yerine de kullanılıyor.

Son olarak eşarpları ban yerine kullanarak, saçınıza ayrı bir hava katmanız da tercihler arasında.

Tüm bu önerilerimiz üstüne siz de yaratıcılığınızı katarak, eşarbı şık kombinlerinizin içinde kullanabilirsiniz. Öncelikli olarak yapmanız gereken elbette ki bir eşarp edinmek.

Unutmayın ki eşarp sizin kimliğinizi yansıtır.

[info]Seo Firmamız Eşarp ve varyasyon kelimelere google arama motoru seo optimizasyonu konularında hizmet vermektedir.[/info]

, , , , , , , , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 1,00 - 5)