Yukarı Çık

En İyi İnternet Firması

Bir internet sitesi açmak istiyorsunuz ancak bunun nasıl yapılacağı hakkında hiçbir fikriniz yok mu? O zaman bu yazımız tam size göre. Öncelikle internet sitesi kurulumunda ilk olarak neler yapılması gerekiyor onlara bir göz atalım. Öncelikle bir internet sitesine girdiğiniz zaman browserınızın adres çubuğuna ilk yazdığınız şey, sitenin domaini yani alan adıdır.

Dolayısıyla bir site açmak istiyorsanız, sitenizin içeriği ile alakalı bir domain almanız gerekir. Dünya çapında en çok kullanılan domain uzantısı com’dur. Bu yüzden eğer almak istediğiniz alan adının com uzantısı boş ise bunu almalısınız. Bu uzantının fiyatı hemen her firmada 15 – 20 TL arasında seyretmektedir. Daha düşük fiyatlara almak için ise kampanyaları takip edebilirsiniz.

Daha sonra bu alan adını browserınıza yazdığınızda karşınıza internet sitesinin gelmesini sağlayan web alanına, yani daha çok bilinen adıyla bir hosta ihtiyacınız olacak. Host, internet firmaları tarafından size sağlanan ve internet sitenizin her türlü dosyasını konumlandırdığınız, 7 gün 24 saat boyunca bir datacenterda açık tutulan server’ın küçük bir bölümüdür. İlk başlarda size 100 mb’lık bir hosting paketi yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Peki, bu web alanını nerden almalıyım diye düşünüyor olabilirsiniz. Türkiye’de birçok servis sağlayıcı internet firması bulunmaktadır. Bunlar hakkında detaylı bilgi almak için Google’a veya kullandığınız diğer arama motorlarına “en iyi internet firması” yazabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)