Yukarı Çık

El Terminali

Bildiğiniz gibi piyasada el terminalleri dediğimiz el bilgisayarları üzerine üretim yapan, satış yapan bir çok firma bulunmaktadır. El terminalleri iş sahasında çok yaygın kullanıldığı için birçok firma el terminali üzerine faaliyet gösteriyor.
Türkiye’de el terminalleri üzerine çalışan onlarca şirket bulunmaktadır. El terminali önceden çok bilinen bir teknoloji değildi fakat zaman ilerledikçe ve insanların gereksinimi artınca el terminalleri iyice piyasanın içerisine girmiş oldu. El terminalleri daha öncede belirtmiş olduğumuz el ile kontrol edilen ve ele sığacak boyuta sahip olan cep bilgisayarlarıdır. Hemen hemen her sektörde kullanılır. Birçok amaca hizmet etmektedir. Mesela en önemli amacı el ile girilen ürün hakkındaki ürün bilgilerini veya barkod otomasyon sisteminin başka bir bileşiminden gelen ürün verilerini içerdiği yazılımlar aracıyla depo eden, gerektiği zaman depoladığı bu verilere tekrar ulaşmamızı sağlayan, bu verileri bizler için işleyen ticari bilgisayarlardır.

Bu bilgisayarlar bildiğimiz bilgisayarlardan tamamen farklı bir işleyişe sahiptir. Endüstride kullanımına uygun olarak geliştirilen el terminallerinin sağlam olmasıda bir başka özelliği. Fabrikalarda ve fabrikaların depolarında her türlü zedelenmeye, darbeye, yere düşmeye uygun olarak geliştirilen el terminalleri saha koşullarına mükemmel adaptasyon sağlamaktadır. İçerdiği onlarca hatta ayrıntılarıda hesaba katacak olursak içerdiği yüzlerce program sayesinde çok yönlü olarak kullanmaya müsaittir. Bu programlardan bazılarına değinmek gerekirse; el terminallerinin içerdiği saha satış programıyla saha da yapmış olduğunuz satışları listeleyebilir, verilerini girebilir ve yapmış olduğunuz satışın sayısını görebilirsiniz.

Gerektiği zaman tekrar bu verilere ulaşmak isterseniz yine el terminalinizden saha satış programını açmanızı öneririz. Depo otomasyonu ile işletmenizin deposunda bulunan ürünler ile ilgili veri giriş çıkışları yapabilir ve deponuzdaki ürünleri listeleyebilir, stokta kaç adet kaldığını gözlemleyebilir ve bitmek üzere olan ürünleri işaretleyebilirsiniz. Mobil iş çözümleri ve sıcak satış programları ile yine işinizle ilgili gerekli bütün çalışmaları yapmanız mümkün.

, , , , , , , , , , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)