Yukarı Çık

Barkod Programı

Barkod programı sistemlerinin kullanım alanları inanılmaz derecede yaygın ve geniştir. Barkod otomasyon sistemleriyle yapabileceğiniz tamamen sizin hayal gücünüze bağlı.Şu an günümüzde o kadar çok alanda sıklıkla kullanılmaktadır ki bizler bu kullanım alanlarını size saymakla bitiremeyiz.

Raflarınızda, reyonlarınızda ve gruplarınızda bulunan ürünlerin takibini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.Mavav işletmesi , kasap işletmesi ve bu işletmelere benzeyen bir başka işletme olan şarküteri reyonlarınızın stok kontrol girdi çıktılarını inanılmaz derece de kolay bir biçimde yapabilirsiniz.

Barkod otomasyon sistemleri güvenilir sistemlerdir.Bu sistemler en kısa zamanda size net ve en doğru bilgiyi verir. Çeşitli güncellemeleri dilediğiniz her zaman yapabilirsiniz. Fiyat değişikliklerini istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz ve terazi , yazarkasanız gibi barkod otomasyon sistemlerinin dalları olan sistemlerden kolay bir şekilde veri transferi yaparak işlemlerinize ve satışınıza hiç ara vermeden yani sürekli olarak devam edebilirsiniz. El terminalleri diye adlandırmış olduğumuz el bilgisayarları ile çok hızlı bir şekilde sayım yapabilirsiniz ve bu sayede deponuzu istediğiniz kadar kontrol altında tutarak beklemediğiniz bir süprizle karşılaşmazsınız.

Eğer firmanız tek bir şubeden oluşmuyorsa diğer şubelerinizle yapacağınız veri transferlerini barkod otomasyon sistemleri ile birlikte eş zamanlı olarak yapabilmektesiniz.Örnek verecek olursak sizin bir alışveriş merkezinde tekstil ürünleri satan bir firmanız olsun daha önceden kurmuş olduğunuz barkod okuyucu ve barkod tarayıcı gibi barkod programı sistemleri işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.Çok şubeli olan bu işletmenize bir müşteri gelip size üretmiş olduğunuz bir ürünün kendisine göre olan bedeninin işletmenizin bu şubesinde olup olmadığını sorsun. Hemen bir çalışanınız barkod okuyucuyla ürünün barkodunu okutur ve o ürünün rafta mı yoksa depodaki stoklarda ki adet sayısına ulaşır. Eğer barkod otomasyon sistemi olmasaydı böyle bir taleb karşısında bizzat depoya gidip göz atması gerekecekti ki buda işletmelerde büyük yavaşlamalara neden olacaktır. Ayrıca bu barkod otomasyon sistemi  diğer şubelerinizde olup olmadığını da göstemektedir. Eğer varsa hangi şubede ve üründen kaç adet kalmış bütün bu sistemleri gözlemliyebiliyorsunuz. Gördüğünüz gibi barkod otomasyon sistemlerinin firmaları kattığı yararları bizler saymakla bitiremeyiz. Sadece üretim yapan firmalarda değil ayrıca eğlence sektöründe de barkod otomasyon sistemleri epey bir yol almıştır. Örneğin sinemalarda dilediğiniz filmin biletini alırken yine online olarak barkod otomasyon sistemleri kullanılır. Aynı şekilde filmin fragmanını izlerken yine aynı şekilde barkod otomasyon programını kullanabilirsiniz. Barkod otomasyon sistemleri daha çok adından bahsettireceğe benziyor.

 

, , , , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)