Yukarı Çık

Arama Motorlarında Üst Sıralara Çıkmak

Bir webmasterın en büyük hayalidir arama motorlarında üst sıralara çıkmak. Bu işlem maalesef ki söylendiği kadar kolay bir işlem değildir. Bu işi sizin yerinize profesyonel olarak yapan SEO uzmanlarını bulunur. SEO, Search Engine Optimization yani, Arama Motorları Optimizasyonu anlamına gelir ki, son dönemlerde internet teknolojisi ile uğraşan insanların en çok karşısına çıkan mesleklerden birisidir.

Bir internet sitesini Google ya da diğer arama motorlarında üst sırada çıkarmak çok sabır ve komplike işlemler gerektiren bir iştir. Dolayısıyla internet sitenizin birkaç gün ve haftada üst sıralara çıkacağını düşünüyorsanız eğer, yanılıyorsunuz. Zira iyi bir SEO uzmanı internet sitelerini üst sıralara çıkarmak için aylarca düzenli ve sabırlı bir şekilde çalışır. Ancak bir SEO uzmanına ihtiyacınız olmadan da kendi kendinize bir şeyler yapabilirsiniz.

Öncelikle sitenize kopya içerik giriyorsanız eğer, bu alışkanlığınızdan vazgeçin. Zira hem Google hem de diğer arama motorları kopya içeriğe sahip internet sitelerinden hiç haz etmezler ve arama sonuçlarında üst sıralarda çıkarmazlar. Dolayısıyla devasa boyutlarda kopya içerik gireceğinize internet sitenize, az ama gerçek anlamıyla özgün içerikler girerek Google’ın gözüne girebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Pagerank değeri yüksek, Alexa değeri düşük ve Trustrank değeri hatırı sayılır derecede olan internet sitelerinden özgün bir şekilde tanıtım yazısı yayınlatır ve hatta backlink çıkışı sağlarsanız, üst sıralara çıktığınızı göreceksiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)