Yukarı Çık

Arama Motorları Optimizasyonu

İnternet sitelerinden para kazanmak için web sitesi sahipleri çoğu zaman Google Adsense gibi reklamcılık programlarına başvurarak internet sitelerinde reklamlar yayınlarlar. Bu reklam programları genelde internet site sahiplerine tıklama başına para verirler. Dolayısıyla sitenize ne kadar çok insan girerse, reklamlara tıklanma oranı o kadar artacağından sitenizden daha fazla gelir elde etmiş olursunuz.

Bu yüzden sitenize ziyaretçi çekmek oldukça önemli bir konudur. Sitenize ziyaretçi çekmenin ilk kuralı ise anahtar kelimenizde ilk sırada çıkmaktır. Anahtar kelimenizde ilk sırada çıkmak istiyorsanız, sitenizin arama motorları optimizasyonu iyi bir şekilde yapılmış olmalıdır. Bu kavram genellikle internet sitesi tasarlayıcıları arasında SEO olarak bilinir. İngilizce Search Engine Optimization kavramının kısaltması olan SEO, internet sitenizin Google’da üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmaların tamamına verilen isimdir.

Bu çalışmalar neler midir? Çoğu SEO firması yaptığı çalışmaları sadece kendilerine saklarlar. Ancak sır olmayan birkaç yöntem de yok değildir. Örneğin Google’ın özgün içeriğe sahip internet sitelerini sevdiği bilinmektedir. Dolayısıyla sitenizi yüzlerce kopya içerikle doldurmaktansa, az ama öz özgün içerik girerek Google’da üst sıralara çıkmaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte Pagerank değeri yüksek, alexa değeri ise düşük internet sitelerinden tanıtım yazıları ya da linkler alarak kendi sitenizin değerini yükseltebilirsiniz. Bu değer yükselmesi gene er ya da geç Google’da anahtar kelimenizde yükselme olarak size geri dönüş yapacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oy verilmedi.)